High School Sports

Friday's high school football playoff schedule

Friday's high school football playoff schedule

All times p.m. and local to site. Games listed in bracketed order.

CLASS A

Bethlehem (7-4) at Mayfield (10-1), 7

Russellville (8-3) at Louisville Holy Cross (8-3), 8

Bellevue (7-4) at Frankfort (9-2), 7:30

Paris (9-2) at Beechwood (9-2), 7:30

Harlan (5-5) at Williamsburg (11-0), 7:30

Campbellsville (7-4) at Hazard (9-2), 7:30

Fairview (7-4) at Raceland (9-2), 7:30

Paintsville (9-2) at Pikeville (11-0), 7

CLASS 2A

Ballard Memorial (9-2) at Caldwell Co. (10-1), 7

Murray (7-4) at Owensboro Catholic (10-1), 7

DeSales (10-1) at Glasgow (8-3), 7

Bardstown (9-2) at Louisville Christian (9-1), 7:30

Newport (7-4) at Walton-Verona (10-1), 7:30

Lloyd Memorial (8-2) vs. Newport Catholic (5-5)

(at Newport), 7

Prestonsburg (9-2) at Danville (8-3), 7:30

Lex. Christian (6-5) at Shelby Valley (9-2), 7:30

CLASS 3A

Adair Co. (9-2) at Paducah Tilghman (6-5), 7

Trigg Co. (7-4) at South Warren (11-0), 7:30

Bell Co. (9-2) at Central (7-4), 7:30

Wayne Co. (5-6) at Corbin (10-1), 7:30

Bourbon Co. (8-3) at Garrard Co. (9-2), 7:30

Estill Co. (9-2) at Russell (9-2), 7:30

Lawrence Co. (8-3) at Magoffin Co. (7-4), 7:30

Pike Co. Central (6-5) at Belfry (9-2), 7:30

CLASS 4A

Warren East (8-3) at Owensboro (9-2), 7

Madisonville (9-2) at Franklin-Simpson (9-1), 7:30

Western (5-6) at North Oldham (8-2), 7:30

Doss (5-6) at Fairdale (6-5), 7:30

Rockcastle Co. (7-4) at Lex. Catholic (8-3), 7:30

Boyle Co. (10-1) at Knox Central (9-2), 7:30

Ashland Blazer (8-4) at Highlands (9-2), 7:30

Cov. Catholic (7-4) at Johnson Central (11-0), 7:30

CLASS 5A

Christian Co. (4-7) at Graves Co. (8-3), 7

Hopkinsville (4-7) at Bowling Green (10-1), 7:30

John Hardin (5-6) at Grayson Co. (9-2), 7

Iroquois (10-1) at Bullitt Central (9-2), 7:30

Anderson Co. (8-3) at South Oldham (8-2), 7:30

Cooper (7-4) at Franklin Co. (8-2), 7:30

North Laurel (8-3) at Southwestern (9-2), 7:30

Pulaski Co. (9-2) at Letcher Central (9-2), 7:30

CLASS 6A

Manual (8-3) at St. Xavier (7-4), 7:30

Trinity (6-5) at Male (11-0), 7:30

Bryan Station (7-4) at Central Hardin (11-0), 7:30

Meade Co. (9-2) at Scott Co. (10-1), 7:30

Fern Creek (7-3) at Butler (8-2), 7:30

Pleasure Ridge Park (7-4) at Ballard (8-3), 7

Ryle (5-6) at Dixie Heights (10-1), 7

Simon Kenton (10-1) at Lafayette (8-3), 7:30

  Comments