High School Football

This weekend's Kentucky high school football playoff schedule

All times p.m. and local to site

Games listed in order of bracket

CLASS A

Caverna at Mayfield, 6:30

Fulton Co. at Louisville Holy Cross, 7

Bethlehem at Russellville, 7

Fulton City at Kentucky Country Day, 7:30

Ludlow at Frankfort, 7:30

Eminence at Bellevue, 7:30

Dayton at Paris, 7:30

Bracken Co. at Beechwood, 7:30

Jenkins at Williamsburg, 7:30

Lynn Camp at Harlan, 7:30

Pineville at Campbellsville, 7:30

Berea at Hazard, 7:30

Thursday: Phelps at Fairview, (n)

Nicholas Co. at South Floyd, 7:30

Allen Central at Raceland, 7:30

Paintsville at Pikeville, 7:30


CLASS 2A

Butler Co. at Caldwell Co., 7

Ballard Memorial at Hancock Co., 7

Murray vs. Union Co. at Murray Middle, 7:30

Crittenden Co. at Owensboro Catholic, 7

Washington Co. at Glasgow, 7

Metcalfe Co. at Bardstown, 8

DeSales at Green Co., 6:30

Clinton Co. at Louisville Christian, 7:30

Newport at Walton-Verona, 7:30

Carroll Co. at Lloyd Memorial, 7

Covington Holy Cross at Owen Co., 7:30

Gallatin Co. vs. Newport Catholic at Newport, 7

Shelby Valley at Somerset, 7:30

Lexington Christian at Leslie Co., 7:30

Betsy Layne at Danville, 7:30

Middlesboro at Prestonsburg, 7:30


CLASS 3A

Hart Co. at Fort Campbell, 7

Trigg Co. at South Warren, 7:30

Adair Co. at Paducah Tilghman, 7

Heath at Monroe Co., 7:30

Casey Co. at Central, 7:30

Henry Co. at Wayne Co., 7:30

Corbin at LaRue Co., 7:30

Elizabethtown at Bell Co., 7:30

Lewis Co. at Bourbon Co., 7:30

Garrard Co. at Russell, 7:30

Fleming Co. at Bath Co., 7:30

Powell Co. at Mason Co., 7:30

Sheldon Clark at Breathitt Co., 7:30

Magoffin Co. at Pike Co. Central, 7:30

Lawrence Co. at Morgan Co., 7:30

Knott Co. Central at Belfry, 7:30


CLASS 4A

Breckinridge Co. at Owensboro, 7

Madisonville at Allen Co.-Scottsville, 7:30

Franklin-Simpson at Lone Oak, 7:30

Calloway Co. at Warren East, 7

Fairdale at Collins, 7:30

North Oldham at Doss, 7:30

Nelson Co. at Spencer Co., 7:30

Waggener at Western, 7:30

Rockcastle Co. at Lexington Catholic, 7:30

Mercer Co. at Knox Central, 7:30

Clay Co. at Boyle Co., 7:30

Marion Co. at Russell Co., 6:30

Boyd Co. at Highlands, 7:30

Holmes at Ashland Blazer, 7:30

Saturday: Rowan Co. at Covington Catholic, 1

Harrison Co. at Johnson Central, 7:30


CLASS 5A

Logan Co. at Graves Co., 7

Hopkinsville at Warren Central, 7

Greenwood at Christian Co., 7

Apollo at Bowling Green, 7

North Bullitt at John Hardin, 7:30

Grayson Co. at Bullitt Central, 7:30

Bullitt East at Jeffersontown, 7:30

North Hardin at Shelby Co., 7:30

West Jessamine at South Oldham, 7:30

Cooper at Anderson Co., 7:30

Montgomery Co. at Conner, 7:30

Scott at Franklin Co., 7:30

Letcher Co. Central at Pulaski Co., 7:30

North Laurel at Whitley Co., 7:30

Perry Co. Central at Madison Southern, 7:30

Lincoln Co. at Harlan Co., 7:30


CLASS 6A

Fern Creek at Henderson Co., 7:30

Marshall Co. at Eastern, 7:30

Oldham Co. at Daviess Co., 7

Muhlenberg Co. at Ballard, 7:30

Southern at Meade Co., 7:30

Butler first-round bye

Seneca at Central Hardin, 7:30

Boone Co. at Pleasure Ridge Park, 7:30

Paul Laurence Dunbar at Campbell Co., 7

Simon Kenton at Bryan Station, 7:30

Henry Clay at Dixie Heights, 7:30

Ryle at Scott Co., 7:30

Clark Co. at Trinity, 7:30

Manual at Madison Central, 7:30

Tates Creek at St. Xavier, 7:30

Male at Lafayette, 7:30

  Comments