Other Sports

Scoreboard: Nov. 21

Transactions

BASEBALL

MAJOR LEAGUE BASEBALL—Announced commissioner-elect Rob Manfred will serve a five-year term, beginning Jan. 25.

BASKETBALL

National Basketball Association

MEMPHIS GRIZZLIES—Released G Kalin Lucas and C Hassan Whiteside.

WASHINGTON WIZARDS—Assigned G Glen Rice to Fort Wayne (NBADL).

FOOTBALL

National Football League

BUFFALO BILLS—Released RB Phillip Tanner. Claimed TE MarQuies Gray off waivers from Minnesota.

DALLAS COWBOYS—Signed G Rishaw Johnson to the practice squad.

GREEN BAY PACKERS—Signed RB LaDarius Perkins to the practice squad.

HOUSTON OILERS—Signed LB Zac Diles.

KANSAS CITY CHIEFS—Released OT Curtis Feigt from the practice squad. Signed G Jarrod Pughsley to the practice squad.

NEW ENGLAND PATRIOTS—Released DL Casey Walker. Signed RB LeGarrette Blount.

NEW ORLEANS SAINTS—Released RB Brian Leonard.

SEATTLE SEAHAWKS—Signed WR Jalen Saunders from the practice squad and WR Chris Matthews to the practice squad.

TAMPA BAY BUCCANEERS—Signed DT George Uko to the practice squad.

TENNESSEE TITANS—Signed WR Marc Mariani. Signed LB Justin Staples from the practice squad and LB Yawin Smallwood to the practice squad.

Basketball

nba

Thursday's games

L.A. Clippers 110, Miami 93

Chicago at Sacramento (n)

Friday's games

Phoenix at Philadelphia, 7 p.m.

Orlando at Charlotte, 7 p.m.

Detroit at Atlanta, 7:30 p.m.

Milwaukee at Toronto, 7:30 p.m.

Brooklyn at Oklahoma City, 8 p.m.

Boston at Memphis, 8 p.m.

San Antonio at Minnesota, 8 p.m.

Cleveland at Washington, 8 p.m.

L.A. Lakers at Dallas, 8:30 p.m.

New Orleans at Denver, 9 p.m.

Utah at Golden State, 10:30 p.m.

Chicago at Portland, 10:30 p.m.

Saturday's games

Miami at Orlando, 7 p.m.

Phoenix at Indiana, 7 p.m.

Toronto at Cleveland, 7:30 p.m.

Philadelphia at New York, 7:30 p.m.

Dallas at Houston, 8 p.m.

Sacramento at Minnesota, 8 p.m.

Washington at Milwaukee, 8:30 p.m.

Brooklyn at San Antonio, 8:30 p.m.

New Orleans at Utah, 9 p.m.

college men

thursday's games

SEC

Alabama 81 Southern Miss. 67

Dayton 55 Texas A&M 53

Mississippi 69 Southern 38

South Carolina 69 Cornell 45

Tennessee 70 Texas Southern 58

Vanderbilt 72 Lipscomb 62

ACC

California 73No. 23 Syracuse 59

Boston College 69 New Mexico 65

Miami (Fla.) 66 Drexel 46

N.C. State 79 Jacksonville 43

C - USA

Charlotte 106 Penn St. 97 (2OT)

Harvard 71 Florida International 49

South Florida 73 UAB 71 (OT)

OVC

UC Davis 63 Eastern Illinois 61

Murray St. 89 Brescia 56

Tennessee-Martin 115 Champ. Baptist 29

Tennessee St. 75 Fisk 60

MSC

Campbellsville 55 Cumberlands 54

Georgetown 74 Cumberland 54

Lindsey Wilson 69 Shawnee St. 52

Pikeville 110 St. Catharine 87

TOP 25

No. 10 Texas 71 Iowa 57

No. 12 Villanova 72 Bucknell 65

No. 15 VCU 106 Md.-Eastern Shore 66

No. 16 San Diego St. CSU Bakersfield (n)

No. 17 Connecticut 65 Charleston 57

Indiana 74No. 22 SMU 68

No. 24 Michigan 71 Detroit 62

Friday's games

( All times p.m.)

SEC—Texas A &M vs. Charleston at San Juan, Puerto Rico, noon; LSU vs. Old Dominion at St. Thomas, Virgin Islands, 6:30; Boston at No. 1 Kentucky, 7; Troy at Georgia, 7; Louisiana-Monroe at No. 8 Florida, 8; Delaware St. at Arkansas, 8; Louisiana-Lafayette at Auburn, 9

ACC—Clemson vs. Gardner-Webb at St. Thomas, Virgin Islands, 1:30; Akron vs. Miami (Fla.) at Charleston, S.C., 2:30; George Washington at No. 9 Virginia, 7; IPFW at Georgia Tech, 7; Iona at Wake Forest, 8:30; Marshall at No. 7 Louisville, 9; No. 4 Duke vs. Temple at Brooklyn, N.Y.; Pittsburgh at Hawaii, midnight

C-USA—Florida Memorial at Florida International, 7:30

OVC—Morehead St. at Louisiana Tech, 8; Austin Peay at Illinois, 8

STATE—Brescia vs. Rust at Thomas More, 4:30; Milligan at Alice Lloyd, 6; Augustana at Thomas More, 7:30; Berea at Kentucky Christian, 8; Asbury vs. Union at Berea, TBD

TOP 25— No. 17 Connecticut vs. Dayton at San Juan, Puerto Rico, 2:30; Loyola-Chicago at No. 19 Michigan St., 7; UC Riverside at No. 25 Utah, 9

college women

thursday's games

SEC

No. 2 South Carolina 99 Clemson 41

Mississippi St. 74No. 17 West Virginia 61

Arkansas 58 Middle Tennessee 51

Auburn 72 Florida Gulf Coast 69

Mississippi 91 Southern 68

St. John's 72 Florida 66

Vanderbilt 67 Wisconsin 58

ACC

No. 7 Duke 82 Old Dominion 66

No. 12 Louisville 95 Belmont 35

Boston College 73 Boston 56

Pittsburgh 85 Michigan 64

Virginia 71 Xavier 62

C - USA

Western Kentucky 63 Albany 54

OVC

Wright St. 75 Murray St. 68

SIU-Edwardsville 74 Drake 60

MSC

Campbellsville 70 Cumberlands 49

Cumberland 63 Georgetown 55

Pikeville 85 St. Catharine 60

Shawnee St. 77 Lindsey Wilson 70

Friday's games

( All times p.m.)

SEC—Alabama at Kansas, 7; Winthrop at No. 4 Tennessee, 7; Missouri vs. UNLV at Honolulu, Hawaii, 9:30

ACC—Chattanooga at No. 3 Notre Dame, 5; Florida St. at Eastern Illinois, 6; Marquette at Wake Forest, 6; High Point at N.C. State, 7; North Florida at Miami (Fla.), 8

C-USA—Elon at Charlotte, 7; Cleveland St. at Florida International, 7; Massachusetts at North Texas, 8

OVC—Eastern Kentucky vs. Central Arkansas at Macon, Ga., 5; Dayton vs. Tennessee-Martin at Iowa City, Iowa, 6; Morehead St. at Indiana, 7; St. Louis at SE Missouri St., 7:30

STATE—Alice Lloyd at West Virginia Tech, 4; Kentucky Christian vs. Baptist Bible at Clearwater Christian, 5; Thomas More vs. Maryville at Centre, 5; Berea vs. Indiana-Southeast at Huntingdon, 6; Covenant at Transylvania, 6; Rust at Centre, 7; Kentucky Wesleyan vs. Ferris St. at Nashville, 7:30; Chowan at Kentucky St., 8

TOP 25—Pepperdine at No. 18 Iowa, 8:30; No. 24 Gonzaga at Montana St., 9; No. 14 California at Hawaii, midnight

Football

nfl

AMERICAN CONFERENCE

East

W L T Pct PF PA

New England 8 2 0 .800 323 218

Miami 6 4 0 .600 249 180

Buffalo 5 5 0 .500 200 204

N.Y. Jets 2 8 0 .200 174 265

South

Indianapolis 6 4 0 .600 310 253

Houston 5 5 0 .500 229 204

Tennessee 2 8 0 .200 168 250

Jacksonville 1 9 0 .100 158 282

North

Cincinnati 6 3 1 .650 224 221

Pittsburgh 7 4 0 .636 288 263

Baltimore 6 4 0 .600 261 181

Cleveland 6 4 0 .600 216 195

West

Denver 7 3 0 .700 293 224

Kansas City 7 4 0 .700 241 171

San Diego 6 4 0 .600 218 192

Oakland 1 10 0 .000 152 265

NATIONAL CONFERENCE

East

W L T Pct PF PA

Philadelphia 7 3 0 .700 299 251

Dallas 7 3 0 .700 261 212

N.Y. Giants 3 7 0 .300 205 263

Washington 3 7 0 .300 204 256

South

Atlanta 4 6 0 .400 238 255

New Orleans 4 6 0 .400 261 252

Carolina 3 7 1 .318 215 300

Tampa Bay 2 8 0 .200 194 279

North

Detroit 7 3 0 .700 188 156

Green Bay 7 3 0 .700 330 225

Chicago 4 6 0 .400 215 290

Minnesota 4 6 0 .400 181 220

West

Arizona 9 1 0 .900 237 176

San Francisco 6 4 0 .600 211 212

Seattle 6 4 0 .600 260 215

St. Louis 4 6 0 .400 185 258

WEEK 12

Bye: Carolina, Pittsburgh

Thursday's game

Oakland 23, Kansas City 20

Sunday's games

Green Bay at Minnesota, 1 p.m.

Cincinnati at Houston, 1 p.m.

Tampa Bay at Chicago, 1 p.m.

Cleveland at Atlanta, 1 p.m.

Tennessee at Philadelphia, 1 p.m.

Detroit at New England, 1 p.m.

Jacksonville at Indianapolis, 1 p.m.

Arizona at Seattle, 4:05 p.m.

St. Louis at San Diego, 4:05 p.m.

Washington at San Francisco, 4:25 p.m.

Miami at Denver, 4:25 p.m.

Dallas at N.Y. Giants, 8:30 p.m.

Monday, Nov. 24

Buffalo vs. N.Y. Jets at Detroit, 7 p.m.

Baltimore at New Orleans, 8:30 p.m.

college

(College Football Playoff rankings used; all times p.m. unless noted)

thursday's games

ACC

North Carolina 45 Duke 20

TOP 25

No. 12 Kansas St. 26 West Virginia 20

Friday's games

NATION—UTEP (6-4) at Rice (6-4), 8; Air Force (8-2) at San Diego St. (5-5), 9:30; San Jose St. (3-7) at Utah St. (8-3), 9:30; Eastern Washington (9-2) at Portland St. (3-8), 10:05

naia playoffs

(In bracket order. All times p.m. and local)

SATURDAY'S FIRST ROUND

Valley City St. (9-1) at Carroll (9-1), noon

Langston (7-3) at Grand View (9-1), noon

Campbellsville (7-3) at St. Xavier (8-2), 1

Ottawa (9-2) at Morningside (9-1), 1

Northwestern (8-2) at Missouri Valley (8-2), 1

Faulkner (9-2) at Lindsey Wilson (9-2), noon

Georgetown (8-2) at Marian (8-2), 1

MidAmerican Nazarene (9-1) at Southern Oregon (9-2), 4

Quarterfinals—Nov. 29

At campus sites

Semifinals—Dec. 6

At campus sites

Finals—Dec. 19

At Daytona Beach, Fla.

ncaa division III tournament

SATURDAY'S FIRST ROUND

Centre (10-0) at John Carroll (9-1), noon

SECOND ROUND—Nov. 29

Games, times TBD

middle school

jessie clark 22, edythe j. hayes 8

Fayette County Championship

At Lafayette

Jessie Clark 0 14 0 8—22

Edythe J. Hayes 0 8 0 0— 8

JC—T. Newcomb 1 run (J. Johnson run); EH—L. Jackson 1 run (L. Jackson run); JC—T. Newcomb 69 kickoff return (run failed); JC—J. Lawson 37 run (T. Newcomb run).

Golf

professional

champions: q school

At Winter Garden, Fla.

7,140-yard, par-72 Panther Lake Golf Club

Note: Top five finishers earn full exemption on the Champions Tour in 2015. Those who finish 6-12 will receive conditional status. The remainder of those who finish inside the top 30 will be eligible to compete for spots in open qualifiers and at all co-sponsored events.

THIRD ROUND

Frank Esposito 71-68-67—206 -10

Cesar Monasterio 71-66-72—209 -7

Jerry Smith 74-69-68—211 -5

Craig Thomas 71-74-68—213 -3

Joel Edwards 71-73-69—213 -3

Rod Spittle 69-73-71—213 -3

Jeff Freeman 76-66-71—213 -3

Scott Parel 73-72-69—214 -2

John Riegger 76-67-71—214 -2

Grant Waite 74-72-69—215 -1

Chien Soon Lu 69-73-73—215 -1

Robert Thompson 71-76-69—216 E

Patrick Burke 73-73-70—216 E

Jim Rutledge 70-75-71—216 E

Jeff Coston 69-74-73—216 E

John Inman 72-71-73—216 E

Peter Fowler 73-75-69—217 +1

Andre Bossert 73-75-69—217 +1

P.H. Horgan III 74-74-69—217 +1

Fran Quinn 75-72-70—217 +1

Neal Lancaster 77-69-71—217 +1

Doug Rohrbaugh 69-74-74—217 +1

Rick Gibson 72-74-72—218 +2

Greg Bruckner 71-75-72—218 +2

Steve Jones 75-69-74—218 +2

Skip Kendall 75-74-70—219 +3

Greg Kraft 75-73-71—219 +3

Jim Carter 74-73-72—219 +3

Lee Rinker 73-74-72—219 +3

Dick Mast 70-74-75—219 +3

european pga: dp world tour championship

At Dubai, United Arab Emirates

7,675-yard, par-72 Jumeirah Estates (Earth Course)

Shane Lowry 33-33—66 -6

Rory McIlroy 32-34—66 -6

Richie Ramsay 33-34—67 -5

Thorbjorn Olesen 31-36—67 -5

Emiliano Grillo 35-33—68 -4

Henrik Stenson 35-33—68 -4

Ross Fisher 35-34—69 -3

Tommy Fleetwood 35-34—69 -3

Louis Oosthuizen 36-33—69 -3

Edoardo Molinari 35-34—69 -3

Danny Willett 34-35—69 -3

Joost Luiten 36-34—70 -2

Lee Westwood 35-35—70 -2

George Coetzee 34-36—70 -2

Kristoffer Broberg 35-35—70 -2

Jonas Blixt 33-37—70 -2

Others

Justin Rose 39-32—71 -1

Martin Kaymer 35-37—72 E

Sergio Garcia 36-37—73 +1

Ernie Els 37-38—75+3

pga australasia:australian masters

At Melbourne, Australia

7,682-yard, par-71 Metropolitan Golf Club

Michael Wright 34-33—67 -4

Stephen Allan 35-32—67 -4

a-Todd Sinnott 35-32—67 -4

Steven Bowditch 34-33—67 -4

Rhein Gibson 33-35—68 -3

Aron Price 33-35—68 -3

Josh Geary 36-33—69 -2

Geoff Ogilvy 34-35—69 -2

Peter Lonard 36-33—69 -2

Kyle Stanley 32-37—69 -2

James Marchesani 36-33—69-2

lpga: cme grouptour championship

At Naples, Fla.

6,540-yard, par-72 Ritz-Carlton Golf Resort (Tiburon Course)

Julieta Granada 34-32—66 -6

Sandra Gal 35-33—68 -4

Caroline Hedwall 35-34—69 -3

Stacy Lewis 35-34—69 -3

Belen Mozo 33-36—69 -3

Marina Alex 33-37—70 -2

Carlota Ciganda 34-36—70 -2

Haeji Kang 34-36—70 -2

Hee Young Park 35-35—70 -2

So Yeon Ryu 34-36—70 -2

Sarah Jane Smith 33-37—70 -2

Angela Stanford 36-34—70 -2

Chella Choi 36-35—71 -1

Na Yeon Choi 36-35—71 -1

Christina Kim 37-34—71 -1

I.K. Kim 37-34—71 -1

Lydia Ko 35-36—71 -1

Ilhee Lee 36-35—71 -1

Inbee Park 36-35—71 -1

Suzann Pettersen 39-32—71 -1

Lexi Thompson 36-35—71 -1

Others

Paula Creamer 34-38—72 E

Brittany Lincicome 36-36—72 E

Michelle Wie 35-37—72 E

Cristie Kerr 37-36—73 +1

Karrie Webb 37-37—74+2

Hockey

nhl

Thursday's games

Minnesota 3, Philadelphia 2

Toronto 5, Tampa Bay 2

Montreal 4, St. Louis 1

Ottawa 3, Nashville 2

Detroit 4, Winnipeg 3

Arizona at Dallas (n)

Washington at Colorado (n)

Chicago at Calgary (n)

Anaheim at Vancouver (n)

Carolina at Los Angeles (n)

Florida at San Jose (n)

Friday's games

N.Y. Rangers at Buffalo, ppd., snow

N.Y. Islanders at Pittsburgh, 7 p.m.

Boston at Columbus, 7 p.m.

New Jersey at Edmonton, 9:30 p.m.

Saturday's games

St. Louis at Ottawa, 3 p.m.

Montreal at Boston, 7 p.m.

Detroit at Toronto, 7 p.m.

Minnesota at Tampa Bay, 7 p.m.

Pittsburgh at N.Y. Islanders, 7 p.m.

Columbus at Philadelphia, 7 p.m.

Buffalo at Washington, 7 p.m.

Florida at Nashville, 8 p.m.

Los Angeles at Dallas, 8 p.m.

Carolina at Colorado, 9 p.m.

New Jersey at Calgary, 10 p.m.

Chicago at Edmonton, 10 p.m.

Arizona at San Jose, 10:30 p.m.

Horse racing

thoroughbreds

friday'schurchill downs results

First post 12:40 p.m.

(Horses listed in post position

order with saddle-cloth number)

1st—$14,000, claiming ($7,500), 3-year-olds and up, fillies and mares, 1 mile

No. Horse Jockey Wt. Odds

1 Jewelynamber D. Osorio 121 7-2

2 Lucygotgame R. Santana Jr. 121 12-1

3 A Unique Lady A. Jimenez 121 3-1

4 Rowdy Friends C. Orm 121 6-1

5 Queen of Scioto R. Hernandez 121 5-2

6 Bold Annie G. Kuntzweiler

121 6-1

7 Box Office Appeal C. Hill 121 5-1

2nd—$21,000, claiming ($35,000), 3-year-olds and up, 1 mile, 1:09

1 Lexingtonian J. Leparoux 120 4-1

2 Fruit Ludt C. Lanerie 120 4-1

3 Chocolate Ride S. Bridgmohan

122 2-1

4 Sheikinator C. Landeros 120 5-2

5 Buck Magic J. Rocco Jr. 118 5-1

6 Ship to Shore J. Court 120 12-1

3rd—$12,000, maiden claiming ($10,000), 3-year-olds and up, 1 1 8 miles, 1:40

1 Sefaniko A. Perez 124 20-1

2 Stone Cold Wild G. Kuntzweiler

124 6-1

3 Hot Latin Lover A. Contreras 121 15-1

4 Span E. Zuniga 124 4-1

5 Ripley C. Landeros 121 7-2

6 Car Fifty Four R. Santana Jr. 124 5-2

7 Rough Dan R. Albarado 121 5-1

8 Runnin Away J. Gilligan 114 8-1

9 Face of Glory C. Orm 124 20-1

4th—$13,000, claiming ($7,500), 3-year-olds and up, 7 furlongs, 2:09

1 Hurricane Pass C. Lanerie 118 6-1

2 Renn Lake A. Jimenez 121 6-1

3 Mikes Dixie Dancer

R. Mojica Jr. 123 8-1

4 Smartified R. Hernandez 118 3-1

5 Cool Pren S. Golibrzuch 120 30-1

6DoddsprivatelabelB. Hernandez Jr.

118 5-2

7 Lincoln Flyer J. Vargas 120 12-1

8 How Bout That D. Osorio 118 7-2

5th—$25,000, claiming ($50,000), 3-year-olds, 1 1 16 miles, 2:39

1 Out of Patience J. Leparoux 118 7-2

2 Victory Colors C. Lanerie 118 3-1

3 Jinx the Cat B. Hernandez Jr.

118 5-1

4 Colonel Krenz J. Castanon 118 12-1

5 Shobiz Star J. Rocco Jr. 118 8-1

6 Fleet Gold Digger G. Kuntzweiler

118 4-1

7 Jukebox Johnny S. Bridgmohan

118 5-1

8 Da Big Hoss C. Hill 118 10-1

6th—$41,000, maiden special weight, 3-year-olds and up, fillies and mares, 1 1 16 miles (turf), 3:08

2 Calm Water B. Hernandez Jr.

118 6-1

3 Charming Heart S. Bridgmohan

121 20-1

4 Oaks R. Santana Jr. 118 15-1

1 a-High West J. Court 121 8-1

5 Fine Candy C. Hill 118 20-1

6 Buneya R. Albarado 118 8-1

7 Amore Grand J. Castanon 118 30-1

8 Silverville C. Landeros 118 5-2

9 Engaginglee C. Lanerie 118 7-2

10 Lonelily J. Leparoux 118 3-1

11 ae-Pippi Gold J. Gilligan 114 50-1

12 ae-Lemon Sakhee

J. Rocco Jr. 118 8-1

13 ae-BlessYourHeartG. Kuntzweiler

121 20-1

14 ae-Partyinslowmotion

J. Court 118 30-1

1A a/mto-Civility Pledge

J. Court 121 8-1

a-coupled; ae-also eligible; mto-main track only

7th—$25,000, claiming ($25,000), 3-year-olds and up, 1 mile, 3:37

1 Bold Ice B. Hernandez Jr.

121 15-1

2 Barrymore S. Bridgmohan

121 8-1

3 Union Bowman A. Jimenez 121 8-1

4 Sound Effect C. Landeros 121 6-1

5 Forty Four North J. Castanon 121 7-2

6 Channeling J. Johnson 121 5-1

7 Bill of Rights C. Lanerie 121 2-1

8 Liberal Spin R. Santana Jr. 121 6-1

8th—$45,000, allowance optional claiming ($62,500), 3-year-olds and up, fillies and mares, 1 1 16 miles, 4:07

1 Hitechnoweenie C. Landeros 123 7-2

2 Graceful Rage R. Santana Jr. 121 5-1

3 Lunar Surge J. Rocco Jr. 121 4-1

4 Distored Music R. Albarado 121 3-1

5 Call to Action C. Lanerie 121 5-1

6 Franky and Jane D. Osorio 121 12-1

7 Call Pat S. Bridgmohan

121 6-1

8 Pearl Turn J. Castanon 121 12-1

9th—$24,000, starter allowance, 3-year-olds and up, 1 mile (turf), 4:36

1 Transylvania Flash

A. Contreras 121 15-1

2 Thunder Affair J. Rocco Jr. 121 4-1

3 Le Mans O. Mayta 121 30-1

4 Magna Breeze C. Lanerie 123 7-5

5 Strike Impact R. Albarado 121 2-1

6 Sadler's Warrior J. Court 118 30-1

7 Master Rocket J. McKee 121 30-1

8 Wise Crossing R. Hernandez 121 12-1

9 Ridge City G. Kuntzweiler

121 30-1

10 Swaylon Braylon D. Osorio 121 15-1

11 ae-Sky Alert J. Leparoux 121 4-1

12 ae-Aroney J. Rocco Jr. 121 9-2

13 ae-Newfound Zapper

C. Borel 121 12-1

14 ae-Jazz Court B. Hernandez Jr.

121 20-1

ae-also eligible

10th—$16,000, maiden claiming ($25,000), 3-year-olds and up, 1 1 16 miles, 5:04

1 Penobscot J. Leparoux 120 5-1

2 Il Mangia Troppo D. Osorio 121 12-1

3 Sir Nicholas J. Court 120 15-1

4 Pulpit's Legacy J. McKee 120 15-1

5 Corruption C. Hill 120 9-2

6 Owl Creek C. Landeros 120 30-1

7Midnight HarmonyB. Hernandez Jr.

120 5-1

8 Aniar C. Lanerie 118 4-1

9 Speeding Comet S. Bridgmohan

120 7-2

10 Diacetto R. Santana Jr. 120 6-1

© 2014 Equibase Co. LLC

Soccer

college men

ncaa division I tournament

THURSDAY'S FIRST ROUND

Oakland 2 Kentucky 0

SUNDAY'S SECOND ROUND

Oakland at Michigan St., 1 p.m.

Tulsa-St. Louis winner at Louisville, 6 p.m.

college women

ncaa division I tournament

At Charlottesville, Va.

Friday's games

Arizona St. vs. Kentucky, 3 p.m.

Rutgers vs. Virginia, 6 p.m.

Sunday's games

Arizona St.-Kentucky winner vs. Rutgers-Virginia winner, 5 p.m.

ncaa division III tournament

At Pittsburgh, Pa.

Saturday's games

Trinity (Texas) vs. Thomas More, 1:30 p.m.

Sunday's games

Trinity (Texas)-Thomas More winner vs. Carnegie Mellon, Johns Hopkins winner, 1 p.m.

At Chicago

Saturday's games

Centre vs. Aurora, 2:30 p.m.

Sunday's game

Centre-Aurora winner vs. Ill. Wesleyan-Chicago winner

Volleyball

college

conference USA Tournament

At Hattiesburg, Miss.

(In bracket order; all times p.m.)

FRIDAY'S FIRST ROUND

Texas-San Antonio vs. Charlotte, 1

Rice vs. Marshall, 3

Western Kentucky vs. Florida Atlantic, 5

North Texas vs. Southern Miss, 7

Saturday's semifinals

First round winners, 3 and 5:30

Sunday's finals

Semifinals winners, 1:30

ovc tournament

(All times p.m.)

At Murray

Thursday's first round

Eastern Illinois 3 Eastern Kentucky 2

Eastern Ill. def. Eastern Ky. 25-22, 21-25, 22-25, 25-23, 15-18.

Records: Eastern Ill. 15-15, Eastern Ky. 21-14.

Belmont 3 Austin Peay 1

Murray St. 3 SE Missouri 0

SE Missouri def. Murray St. 25-17, 25-19, 25-19.

Records: SE Missouri 11-20, Murray St. 24-5.

Tennessee Tech 3 Jacksonville St. 2

Friday's semifinals

Belmont vs. Eastern Illinois, 5:30

Murray St. vs. Tennessee Tech, 8

Saturday's finals

Semifinals winners, 8

Odds

glantz-culver line

NFL

Sunday

Favorite Open Thurs. Underdog

at Atlanta 3 3 Cleveland

at Philadelphia 10½ 11 Tennessee

at New England 5½ 7 Detroit

Green Bay 10 9½ at Minnesota

at Indianapolis 14 14 Jacksonville

at Houston 1 1½ Cincinnati

at Buffalo 4 Off N.Y. Jets

at Chicago 5½ 6 Tampa Bay

at Seattle 6½ 6½ Arizona

at San Diego 6 4½ St. Louis

at Denver 8 7 Miami

at San Francisco 9 9 Washington

Dallas 3 3½ at N.Y. Giants

Monday, Nov. 24

at New Orleans 3 3½ Baltimore

Off key—Date and site of Buffalo-N.Y. Jets had not yet been determined.

ncaa football

Favorite Open Thurs. Underdog

at Rice 10 7½ UTEP

at San Diego St. 3 5½ Air Force

at Utah St. 11½ 14 San Jose St.

at Buffalo 7 7 Kent St.

  Comments